GSÜÖSYS Hazırlık

TRAVEL
GSÜÖSYS (Galatasaray Üniversitesi İç Sınavı) Hazırlık Programımız; Galatasaray Lisesi ve Fransız liseleri 12. sınıf öğrencilerine yönelik olarak, geçmiş yılların sınav soruları göz önünde bulundurularak uzman kadromuz tarafından hazırlanmış bir programdır. 
Programlarımıza kayıt yaptırmadan önce, bize 0530 765 90 05 ya da info@mikadoistanbul.com aracılığıyla ulaşarak kişiye özel ücretsiz deneme dersiniz için randevu talep edebilirsiniz.

GSÜÖSYS Hazırlık Programı

Detaylar

  • Destek talep edilen her ders için aylık dört seanstan oluşmaktadır. Her seans 90 dakikadır.

  • Program müfredatı, talep edilen ders özelinde geçmiş yıllara ait sınavlarda çıkmış sorular göz önüne alınarak oluşturulmuştur. 

  • Program süresi dokuz aydır.

  • Grup kontenjanı 4 kişi ile sınırlıdır.

  • Ev çalışmalarınızda oluşabilecek sorular için, eğitmenlerinizin de dahil olduğu ve cep telefonlarınızdan anlık olarak ulaşabileceğiniz gruplar kurulur. Böylece, çalışmalarınızı kolaylaştıracak aktif bir iletişim desteği sağlanır.  

  • Program boyunca ihtiyaç duyacağınız doküman ve materyaller Mikado İstanbul tarafından temin edilir. 

  • Program müfredatı ödevler ve quizlerle desteklenir. 

  • Program boyunca talep edilen derslere ait Deneme Sınavları ile, öğrencinin gelişim ve performansı yakından takip edilir. 

GSÜÖSYS Hakkında

Galatasaray Üniversitesi, Fransız-Türk hükümetleri arasında 14 Nisan 1992'de imzalanan uluslararası antlaşmayla kurulmuş ve eğitim dili Fransızca olan bir devlet üniversitesidir. 

Üniversite tarafından öğrenci kabulü için her yıl belirlenen kontenjan 480 kişi ile sınırlıdır. 480 kişilik kontenjanın %50'si ÖSYM tarafından yapılan YKS'de (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) başarılı olan öğrencilere, %25‘i Galatasaray Lisesi mezunu olup GSÜÖSYS sınavında başarılı olan öğrencilere, diğer %25‘i ise Türkiye’de Fransızca öğretim yapan okulların aynı durumdaki öğrencilerine ayrılmaktadır. 

Sınav, beş seçenekli çoktan seçmeli testtir ve dört yanlış cevap bir doğru cevabı götürmektedir.

Sınav, genel olarak her yıl mayıs ayının son haftasında Galatasaray Üniversitesi'nde gerçekleştirilir ve iki oturumdan oluşmaktadır:

 

  • 150 dakikalık ilk aşama sınavı bütün adaylara uygulanmakta ve toplam 80 sorudan oluşmaktadır. Soru dağılımı ise şu şekildedir: Türkçe - 15 Soru, Matematik - 40 Soru, Fransızca - 25 Soru

  • 75 dakikalık ikinci aşama sınavı alan sınavıdır ve sosyal bilimler/sayısal bilimler olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Sosyal ve sayısal bilimler sınavları arka arkaya gerçekleştirildiğinden, her iki alandan sınava girmek mümkündür. Sayısal bilimler alanından sınava girenler, öğrenim görmek istedikleri fakülte/bölüm için en çok iki tercih, sosyal bilimler alanından sınava girenler ise en çok beş tercih yapabilirler. Her iki alandan sınava girecekler en çok yedi tercih yapabilirler. Soru dağılımı sayısal bilimler alanı için şu şekildedir: Matematik - 20 Soru, Fizik - 10 Soru, Kimya - 5 Soru, Biyoloji - 5 Soru. Soru dağılımı sosyal bilimler alanı için ise şu şekildedir: Fransızca - 15 Soru, Türk Edebiyatı - 10 Soru, Tarih - 3 Soru, İnkılap Tarihi - 3 Soru, Coğrafya - 3 Soru, Felsefe - 3 Soru, Sosyoloji - 3 Soru

 

Sınav sonuçları ÖSYM tarafından düzenlenen ÖSYS'den yaklaşık olarak bir hafta önce açıklanır. Sınava yalnızca bir kere başvurulabilir.

ÖNEMLİ: GSÜÖSYS Sınav Kağıdının değerlendirilebilmesi için adayların, tercihte bulunacakları bölümün puan türlerinin en az birinde ilk 25.000 aday içinde yer almaları gerekmektedir. 

Üniversite web sitesine https://www.gsu.edu.tr/tr/ogrenci/ogrenci-kabul/lisans aracılığıyla ulaşabilirsiniz.