YURT DIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI

Yabancı dil programları, sertifika programları, yaz okulları, üniversiteler olmak üzere; kısa ve uzun dönemli eğitim almak isteyen öğrencilerimize ilgili alanda gerekli olan bilgi ve danışmanlık servisini sunarak yardımcı oluyoruz.

 

Aynı zamanda; öğrencilerimizin gitmek istedikleri ülkelerle ilgili olarak akademik, sosyal ve kültürel alanlarda gereksinim duyabilecekleri destek ve tavsiyeyi veriyoruz.

Ayrıntılı bilgi için, bize0530 765 90 05 ya da info@mikadoistanbul.com aracılığıyla ulaşarak kişiye özel ücretsiz deneme dersiniz için randevu talep edebilirsiniz.

Yaz ve Dil Okulları

Detaylar

Fransa başta olmak üzere Kanada, İsviçre ve İngiltere'de yaz ve dil okulu seçimlerinizde karar verme aşamasından başlayarak kayıt olduğunuz program neticelenene değin devam etmektedir. Danışmanlık ve destek hizmetlerimiz; program kayıt işlemlerini, vize başvuru ve takip sürecini, uygun konaklama alternatiflerini, uçak bileti ve seyahat sigortası kolaylıkları ile burs danışmanlığını kapsamaktadır.

Anlaşmalı olduğumuz kurumları yakından tanımak için kurum logolarına tıklayabilirsiniz:

indir (1).png
indir.png
logo.jpg
box_hill_school_logo.jpg

Fransa Üniversitelerine Başvuru

Detaylar

Fransız liselerinden mezun olacak 12. Sınıf öğrencilerinin Fransa başta olmak üzere birçok ülkedeki lisans programlarına başvurmaları mümkündür. Fransa’daki üniversitelere başvuru süreci Fransız liselerinin rehberlik servisleri önderliğinde yönetilmektedir. Diğer ülkeler için başvuru süreci ise bireysel düzlemde ilerlemektedir. 

 

Fransa üniversitelerindeki lisans programlarına başvurular her yılın Aralık ayında başlamakta ve gerekli bilgilendirme yukarıda da bahsettiğimiz gibi okulların rehberlik servisleri tarafından gerçekleştirilmektedir. Başvurular internet sistemi üzerinden yapılır; fakat Fransız liselerinin rehberlik servisleri öğrenci dosyalarını oluşturmaktan ve tamamlamaktan sorumlu değillerdir. Diğer bir deyişle; sistem üzerinde dosya oluşturma, CV oluşturma, CV ve transkript/not kartı yükleme, üniversite bölüm tercihleri, başvurulan her üniversite için gerekli motivasyon mektubunun yazılması öğrencinin sorumluluğundadır. 

Fransa başta olmak üzere yabancı ülkelerde lisans öğrenimlerini gerçekleştirebilmek için, adayların yurtdışında tercih edecekleri bölüm ya da bölümleri Türkiye'deki YKS sistemi çerçevesinde de kazanmış olmaları ve söz konusu başarılarını belgelemeleri gerekmektedir. 

Aynı şekilde; 2018 yılı değişiklikleri doğrultusunda Fransa üniversitelerinin çok büyük bir bölümü adaylardan DALF C1 Fransızca Seviyesi'ne sahip olduklarını belgelemelerini talep etmektedir. DALF C1 Seviye Belgelendirmesi Fransız Konsolosluğu ve Enstitüsü tarafından düzenlenen sınavlar sonucunda elde edilmektedir. Sınav sonrası sonuçların açıklanması 1,5-2 ay sürebilmektedir. Söz konusu seviyeye sahip olmayan 12. sınıf öğrencilerinin yurtdışı lisans başvuru dönemi öncesinde (her yılın aralık ayı) bu sınava katılmaları gerekir. 

Başvuru işlemlerinizi kolaylaştırmak ve başvurunuz sırasında Mikado İstanbul yurt dışı eğitim danışmanlığı hizmetlerinden yararlanmak için bize info@mikadoistanbul.com ya da 0530 765 90 05 aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Motivasyon Mektupları

Detaylar

Fransa başta olmak üzere yurt dışı lisans ve master başvuruları ile iş olanakları için yetkili merciilerin talep ettiği bir diğer unsur Fransızca dilinde hazırlanmış motivasyon mektuplarıdır. 

Motivasyon mektupları; katılmak istediğiniz herhangi bir programa, projeye ya da çalışmaya neden katılmak istediğinizi anlatan ve motivasyon kaynaklarınızı belirten mektuplardır. 

Fransız merciilere iletilecek motivasyon mektupları belirli bir metodoloji izlenerek ve bazı özel kurallara tabi tutularak hazırlanmalıdır. 

Motivasyon mektuplarınızın hazırlanması sırasında destek almak için bize info@mikadoistanbul.com ya da 0530 765 90 05 aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Diğer Lisans ve Master Başvuruları

Detaylar

Yukarıda belirtilmeyen ya da Kanada, İngiltere, İtalya, İspanya vb. ülkelerde gerçekleştirmek istediğiniz lisans-master programlarıyla ilgili danışmanlık hizmetlerimizden yararlanmak için bize info@mikadoistanbul.com ya da 0530 765 90 05 aracılığıyla ulaşabilirsiniz.